Fantasy dla każdego – Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie

Książki fantastyczne cieszą się uwielbieniem fanów w każdym wieku. Czytając powieści z takiego gatunku można nie tylko oderwać się od szarej rzeczywistości, ale także zanurzyć się w opowieściach, które w dobrze znanym nam świcie nie miały by miejsca bytu. Jednym z bardziej znanych polskich pisarzy gatunku fantasy jest Andrzej Sapkowski. Jest on autorem serii książek o Wiedźminie, która rozpoczyna się powieścią “Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie” (https://www.taniaksiazka.pl/ksiazka/wiedzmin-tom-1-ostatnie-zyczenie-andrzej-sapkowski). Co zadecydowało o popularności autora i jego serii?

Seria książek Wiedźmin

Wiedźmin jest serią książek, która stała się popularna nie tylko w kraju, ale także za granicą. Popularność Andrzeja Sapkowskiego i jego twórczości można śmiało porównać z innymi wielkimi nazwiskami. Urodzony i dalej zamieszkujący Łódź autor zaczął pisać swoją serię książek w dość nieoczywisty sposób. Pierwszy zarys Wiedźmina pojawił się na świecie, kiedy autor za mową syna postanowił wziąć udział w konkursie organizowanym przez pewną gazetę. Tam autor za swoje opowiadanie zdobył III miejsce. Od tego momentu do I publikacji książki minęło klika lat jednak czekanie się opłacało. Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie to właśnie tytuł pierwszej książki Sapkowskiego, która przedstawia Geralda z Rivii oraz wyjaśnia do czego tak naprawdę słowo Wiedźmin się odnosi. Jak się okazuje na kartach książki Gerald jest Wiedźminem, a to znaczy, że zajmuje się likwidowaniem potworów. Pomóc mu ma w tym srebrny miecz, który ze sobą nosi, a także znajomość magicznych zaklęć, która idzie w parze z jego nadprzyrodzonymi zdolnościami.

Sława Andrzeja Sapkowskiego


Andrzej Sapkowski jest z wykształcenia ekonomistą, który kilka lat po zakończeniu studiów pracował jako przedstawiciel handlowy. Następnie jego kariera zawodowa nieco zboczyła z planowanego toru, gdyż Sapkowski zaczął pisać opowiadania i artykuły dla różnych gazet. W momencie, w którym publikował ona po raz pierwszy opowiadanie dotyczące Wiedźmina miał już pewne doświadczenia pisarskie. Kolejne lata zadecydowały o tym, że powstała książka Wiedźmin. Tom 1. Ostatnie życzenie, która została opublikowana na rynku wydawniczym. Początek serii przyjął się bardzo dobrze, a autor napisał jeszcze kolejne 4 książki. Do dziś autor jest znany ze swojej serii o Wiedźminie, która została także zekranizowana. Co więcej, książki Sapkowskiego służą jako wzorzec dla serii gier komputerowych. Miasto Łódź również planuje uhonorować autora. Skwer w Łodzi został nazwany “Skwerem Wiedźmina”.

 

Copyright © 2021